o nás

CYKLISTICKÉ ZAČÁTKY

Cyklistika nebyla mým nejoblíbenějším sportem možná i proto, že jsem začínal jezdit na starším trekingovém kole. To bylo výborným prostředkem na popojíždění po městě na nákupy. Jeho největší nevýhodou bylo stáří spojené s horšími jízdními vlastnostmi, tak očividnými, že se ho nikdo ani nepokoušel ukrást. Kolo jsem tím pádem nemusel zamykat a tím šetřil čas.

Když jsem však vyrazil na vyjížďku po okolí čas od času kolem mě prosvištěl nějaký silničář. Při porovnání se mnou měl v tváři poloviční úsilí a na tachometru dvojnásobnou rychlost, což mě pochopitelně vždycky vyvedlo z míry! Přidal jsem do pedálů a snažil se alespoň hned neztratit cyklistu z dohledu. Příčinu propastného rozdílu jsem začal hledat samozřejmě nejdříve v kole. Zdálo se mi, že přenos energie z pedálů na pohyb vpřed vázl. Vypůjčil jsem si proto od kamaráda silničku a jel svou domněnku otestovat. Po pár kilometrech bylo jasno, bylo to naštěstí, z velké části, opravdu „jen“ materiálem!

Začal jsem tedy hledat vhodnou silničku. Nová silniční kola, byla pro mě moc drahá, potřeboval jsem silničku s dobrým poměrem cena/výkon za přijatelnou cenu. Bazar byl pro mě jasnou volbou. Pořídil jsem první silničku, zanedlouho další 2 tátovi s bráchou a začal kola servisovat…

Marek Čermák

poradenství

Nevíte si rady s výběrem kola, jeho údržbou, výběrem cyklistických treter, či kompatibility komponentů? Rád Vám poradím (pokud to bude v mých silách) na tel. čísle 739342368 popřípadě emailu info@cyklocermak.cz nebo se můžeme domluvit na osobní konzultaci.